sobota, 2 lipca 2016

CK niejedno ma imię! O chińskich podróbach Calvina Kleina z Taobao, czyli jak być stylowym za grosze.



Notki o Taobao wyjątkowo Wam się podobają, tak więc mamy kolejny HIT! Co tu dużo mówić... Chiny nadal słyną z podrób. Można tu kupić podróby luksusowych torebek, które są identyczne z oryginałami i mimo, że nie prawdziwe, to kosztują po kilkaset albo i ponad 1000 zł (sic!). Można też kupić podróby szminek NYX, które oryginalnie kosztują bodajże ze 30 złociszy. Rynek podrób jest ogromny i często nie wiadomo, czy coś jest podróbą, czy jest wyprodukowane w tej samej fabryce po godzinach, czy zwyczajnie skradzione z taśmy produkcyjnej...

Kiedy prowadziłyśmy szoping service (pomoc przy kupowaniu) z Taobao, naoglądałyśmy się różnych niesamowitych rzeczy. W tym wspaniałych jakościowo majtów Calvina Kleina za 5 zł sztuka. Gdy teraz z ciekawości oglądałyśmy różniste rzeczy na T. okazało się, że... że Calvin niejedno ma imię!




Serię rozpoczyna wspaniałe zdjęcie tego oto chłopca. Za każdym razem, gdy człowiekowi ciężko uczyć dzieci, to powinien pamiętać, że na świecie są ludzie zarabiającym pozowaniem w...
CHENC KELUN!


CAINI KAIER wybrał bardziej męskiego modela! Choć radziecki chłopiec nas osobiście by bardziej przekonał do zakupu!


CAILUN KELI to wybór dla mężczyzn umięśnionych, aczkolwiek gładkolicych. Wydaje nam się, że Cristiano Ronaldo mógłby dobrze wyglądać z taką gumą wystawioną zza swoich gatków.


Oczywiście wszystkie owe majty są odpowiednio wyprofilowane i proszę! Można nawet nosić ze sobą jajo na drugie śniadanie!



A tu by się nawet można było pomylić. Pomyślcie, że kupujecie uradowani podróby CK, przychodzą, rozwijacie gatki...


... a tam Caien Keni!




Carsem Kaitn... czy tym razem nie brzmi to tak z duńska?


A tam... zdarzyć się może, że ktoś nieopatrznie kupi, bo nie zauważy, że to podróba, czy że napisy jakieś takie... Jak widać tu zdarzyło się to blisko 17 tysięcy razy. I podejrzewam, że każdy kupił po kilka par gatków.


Takich aukcji są setki. Warto dodać, że Taobao pokazuje statystykę z ostatnich... 30 dni.


Czego to dowodzi? Ano Chińczycy wesoło kupują takie Caien Keni i cieszą się, że stylowa guma, szyk i styl. Zastanawia nas, czy są oni w ogóle świadomi istnienia takiego pana jak Calvin Klein! Oczywiście chińska garderoba nie ogranicza się do samiuśkich majtasów. Trykot prawie, że markowy. COLVIN KLEIN!


Wybór jest przeogromy! Tym razem gacie zaprojektował niejaki Caiwen Kelun! Czy nie sądzicie, że brzmi to nieco z niemiecka?



Czy Cailan Kulin to jego mołdawski ziomek?


Caini Kaier wskazuje już na korzenie bliskowschodnie! MEN'S SEXY. Rozumiemy już motywacje Chińczyków, oni chcą być sexy jak ci panowie! Gać należy też przytrzymywać z boku identiko jak lolycką sukienkę.




A to pokonało nas ostatecznie! Sprawiło, że zwątpiłyśmy w lepsze, a nawet w jakiekolwiek jutro. CEV KOE! Katarzyna utrzymuje, że to taka wersja z radziecka... Keczupowi eksplodowała głowa i nic nie myśli.


Edycja germańska!



Lubieżny mężczyna z łańcuchem, w dodatku w gustownych gatkach, Któż by odmówił takiemu zalotnikowi?


Calves Kelson to prawie jak Kaleson. Swoją drogą, czy Kelvin Kaleson nie brzmi dumnie?


Tu musimy przyznać się do rzeczy dość wstydliwej. Tak długo naśmiewałyśmy się z majtów, że umysły nam się przegrzały do cna.
- A czy Creazioni Kevin to też podróba czy istnieje taka firma? - głowiła się Katarzyna. - Bo już nie wiem.. Może to jakaś podmarka?
Keczup posłała jej posępny wzrok.
- Proszę wypowiedzieć to jeszcze raz. Creazioni Kevin! Hmmm?
W tym momencie Katarzyna poczuła słabość tak wielką, ze zapomniała nawet, jak powinno się poprawnie pisać Calvin Klein!



Oba modele na jednej aukcji!


I BONUS SPECIALE!


Czy CK to jedyna firma, którę "inspirują" się Chińczycy? Ależ absolutnie... AMRAIN JEANS jest prawdopodobnie ormiańską wersją językową pewnej znanej marki...


... której to założyciel, gdyby był Germańcem, nazywałby się Joseph. Pech chciał, że jest akurat Włochem...



Choć jak widać Joseph oferuje bardzo szeroką gamę dodatków dla modnego mężczyzny.


PAMIĘTAJCIE: METROXEXUAL NECESSARY!


A czy Wy macie już swoje majty z modną gumą?

14 komentarzy:

 1. XD piękne, kwintesencja podrób.
  W UK nikt podrób nie kupuje, bo oryginały są tanie po prostu XDDDDDDDDDDDDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tanie, jak się w funcie zarabia. A Chińczyk zarabia w yuanie!

   Usuń
 2. Padłam śmiechem! I pomyśleć, że da sie wymyśleć tyle wariacji na temat jednego nazwiska. Pozy większości modeli są równie śmeichowe co nazwy marek. Wygrywa Pan trzymający majty "na sukienkę"

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta para z ptaka najlepsza 10/10 przekonało mnie do zakupu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możemy znaleźć Pani damską wersję i jeszcze jakiś staniczek dorzucić!

   Usuń
 4. haha dobry wpis !! świetne zdjęcia !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy. Pięknych zdjęć dostarczyli producenci;)

   Usuń
 5. Tak szczerze o Calves Kalson mnie ubawił najbardziej - powinni w Polszy sprzedawać jako Łydki Kalesony, bo przecież Polsza marka to lepsza marka :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należy założyć polski oddział firmy i produkować;)

   Usuń
 6. Przeczytałam ją ponownie na poprawę nastroju i podziałało :) Zwróciłam też uwagę na kolor twarzy pierwszego chłopca w kontraście do jego klaty, ale ostatecznie powalił mnie Joseph Amani, pierwszy kibic :) Nie masz jak podrabiane gacie na warszawski smog ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Keczup jest wzruszona, że pierwszy kibic został doceniony! Musimy przyznać, że i nam ta notka zawsze poprawia humor :).

   Usuń
 7. Masakryczne te podróby, dlaczego ktoś je kupuje.

  OdpowiedzUsuń